Глушківська ЗОШ І-ІІІ ст. Куп’янський р-н0


Календар
«  Лютий 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Категорії розділу

Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ГАШ

Громадсько-активна школа

Гран-прі в Глушківці!

           В Україні дуже багато шкіл. Кожна школа унікальна по-своєму: має власну місію, літопис, творчі здобутки.

         У сільській місцевості роль школи годі переоцінити. Школа – серце села, – кажуть у народі, і це далеко не метафоричне перебільшення.  Сільська школа порівняно з міською більше вкорінена в громаду, і в цьому глибокий сенс збереження самого села, та навіть більше – гарантія такого збереження.  З іншого боку, доля сільської школи залежить від місцевої громади. Тому налагодження співпраці громади і сільської школи  – одна з найактуальніших проблем української освіти. 

         З 2008 року Глушківьська ЗОШ І-ІІІ ступенів брала участь в обласному програмно-цільовому проекті „Громадсько активна школа як інноваційна система  управління  закладом  освіти (ГАШ)”, головними напрямами діяльності в рамках якого є  демократизація шкільного життя, партнерство школи і місцевої громади, волонтерство.

Школа, разом з місцевою громадою є активними учасниками в справах освіти і ставить за мету не тільки освітянські послуги для учнів, але й розвиток громади, залучення батьків і жителів до вирішення соціальних й інших проблем, які стоять як перед школою, так і перед громадою. Школа прагне стати не тільки загальноосвітнім закладом, але й культурним, громадсько-ресурсним центром села.

Участь у проекті активізувала  життя  як в школі, так  і  в  громаді. В  рамках  ГАШ  школа  працює  над  реалізацією  соціально  значущих  проектів , таких як «Милосердя», «Парк», «Здоров’я», «Громадсько-шкільна газета «Калейдоскоп», «Колосок пам’яті», «Гармонія».

         Велику роль у розвитку демократизації школи відіграє учнівське самоврядування, що представлене двома організаціями – «Барвінчата» та «Шкільне містечко». З впевненістю можемо сказати, що наші учні – активні творці свого шкільного життя, що реалізують безліч своїх творчих планів і задумів.

         21-22 грудня 2010 року у місті Харкові на базі КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» відбулась виставка передового ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини ХХІ століття» за темою «Громадсько активна школа як виховна система закладу освіти». Дев’ять шкіл Харкова та області представляли свій досвід роботи над проектом, серед яких також були і наші земляки – ДНЗ «Сонечко» №1 м.Куп’янська.

І ми дуже пишаємось, що наша школа отримала головну нагороду – гран-прі виставки!

А вже наступного дня заступник директора з виховної роботи Холіна Л.В., яка є координатором проекту в нашій школі, разом з представниками-учасниками виставки ділилася нашим досвідом в м.Києві на Всеукраїнській конференції «Громадсько активні школи в Україні: діалог партнерства» і отримала схвальні відгуки.

Хочеться підкреслити, що наша перемога – це результат спільних дій не лише колективу та учнів школи, а й наших партнерів. Це – наш незмінний спонсор – СТОВ «Мрія» на чолі з Головком А.М. та Головко Г.С., яке повністю профінансувало нашу поїздку, а також батьки наших учнів, Глушківська сільська рада, Глушківський та Колісниківський будинки культури, Глушківська сільська бібліотека, відділ освіти. Всім ми висловлюємо величезну вдячність за співпрацю.

"Дитину виховує все село” – ця народна мудрість немає кордонів. Щоб таке виховання було ефективним, потрібен рух громади і школи в єдиному напрямі, єдність мети і цілей, налаштованість на діалог. І тільки в спільній праці школи, учнів та громади можна досягти значного успіху.

         Колектив нашої школи закликає всі заклади освіти міста та району приєднатись до руху громадсько активних шкіл і готовий поділитись своїм досвідом!

 

 

                                    Директор Глушківської ЗОШ  Канцедал Г.В.